Jednodenní tematické workshopy pro
firemní či soukromé akce

Tiskneme dětské sny!

rozvoj digitálních dovedností

Série praktických workshopů přímo u vás! Vyberte si ze tří variant:

1. 3D tisk a 3D design

Svět 3D tisku je zábava a kreativní dobrodružství. Na našem workshopu ho dětem představíme nekomplikovanou a poutavou  formou. Pochopí jak 3D tisk vlastně funguje. Samostatně si navrhnou vlastní individuální 3D model, který bude zadán do tisku a hotový výtisk jim doručíme po ukončení workshopu. Také mohou pozorovat živý 3D tisk, který bude spuštěn přímo v učebně.

Podrobný popis workshopu:

• Představení 3D tiskárny – jednoduchým způsobem vysvětlíme skupině, jak tiskárna funguje a společně spustíme první 3D tisk.
  • Představení galerie tisků – na každý workshop přivezeme několik desítek různých 3D výtisků, které  jsou určené k podrobnému zkoumání.
  • Realizace úvodního projektu – samostatná práce u počítače, ukážeme si základní funkce softwaru pro 3D design.
  • Realizace hlavního projektu – návrh vlastního 3D modelu na předem dané téma.
  • Zajímavosti o 3D tisku ve světě – diskuze o netradičních oblastech využití,  kde a v kolika různých oborech se využívá, např. tisk protéz.
  • Ukončení workshopu – prezentace 3D modelů dětí na počítačích.
  • Každý dostane svůj vlastní projekt vytištěný na 3D tiskárně (po týdnu od ukončení workshopu).

Téma a úroveň obtížnosti přizpůsobíme věku skupiny.

Příkladové scénáře: projekt ke dni matek, halloween, velikonoční projekty, hrady a stavby a mnoho dalších.

2. 3D pera - pro děti od 3 do 10 let

Workshopy s 3D perem nabízejí spoustu samostatné tvůrčí práce. Snadno s nimi vytvoříte nevšední trojrozměrné struktury i jednoduché efektní výrobky. Také se jedná se o vynikající nástroj pro rozvoj prostorové představivosti a jemné motoriky.

Podrobný popis workshopu:

• Představení 3D pera – vysvětlíme princip fungování a zacházení s nimi, každý žák obdrží vlastní pero.

• Začínáme jednoduchým projektem, na kterém vysvětlíme a naučíme děti techniku práce s 3D perem.

• Práce na hlavním projektu na předem dané téma. Děti obdrží pracovní listy s podrobným postupem.

• Prezentace hotových výrobků

Téma projektu je možné přizpůsobit dané akci. Například projekt ke Dni matek, výroba 3D valentýnky, nebo závěsu na vánoční stromeček a podobně.

Také si můžete navrhnout  vlastní téma a my ho rádi s dětmi zrealizujeme.

3. VR - virtuální realita

Technologie VR  umožňuje podniknout výlet kamkoli na světě, aniž byste museli opustit zdi školy. Díky speciálním aplikacím můžeme vést workshopy pro skupiny, během nichž se žáci budou moci ocitnout tváří v tvář divokým zvířatům na africké savaně, potápět se s delfíny, cestovat do pravěku a procházet se mezi mamuty, dinosaury nebo dokonce letět raketou do vesmíru.

Popis ukázkového scénáře „VR cestování po divoké přírodě“:

• VR brýle – vysvětlujeme princip fungování a zacházení s nimi
  • Všem rozdáme VR brýle – instruktor ovládá všechny brýle současně ze svého počítače.
  • Ukázka filmu 360 – safari, během níž se děti seznámí s funkcemi brýlí.
  • Cesta safari – setkání s gepardy a nosorožci
  • 3D kostky – každý obdrží papírek s vytištěným QR kódem, každý si vystřihne a slepí podle něj kostku, ze které se budou prezentovat zvířata ve 3D: lev, žirafa, slon, nosorožec
  • Návštěva podmořského světa: plavání s lachtany a pro zájemce setkání se žralokem.
  • Dojmy z workshopu, diskuse o VR v paměťovém procesu

Možnost výběru dalších témat: pravěk, divoká příroda, světová města, nejkrásnější místa a mnoho dalšího.

POZNEJTE NÁS TROCHU LÉPE

Máte zájem
o sestavení kurzu přímo na míru?

Showing 1 - 3 out of 3

Page 1 out of 1

TÉMA KDE OD - DO VĚK VOLNÁ MÍSTA CENA STAV
ČVUT, Smart Home CIIRC, Jugoslávských partyzánů 1580/3, 160 00 Praha